Ubytování v Dubaji

Dubaj je jedním z nejdražší měst na světě a proto je potřeba počítat s tím že za ubytování můžete zaplatit nemalou částku. K ubytování se nabízí více než 650 hotelů všech kategorií, umístěných nedaleko pláží i v centruměsta. Jsou zde zastoupeny všechny významné hotelové řetězce. Vhodné ubytování v Dubaji lze vyhledat např. na webových stránkách Booking.com, Tripadvisor.cz, Hotels.com nebo na Invia.cz.

Levné hotely

Metropolitan Deira Hotel – v centru Dubaje se střešním bazénem, posilovnou a saunou, poblíže je golfové hřiště.

Marco Polo Hotel – ve čtvrti Deira u stanice metra Union Square, s venkovním bazénem a vířivkou.

Al Uruba Hotel – nabízí pokoje od 54 dolarů za noc. Jedná se o standartní slušný a čistý hotel se skvělou polohou u tržiště Gold Souk. Není však příliš známý a taxikáři často nevědí jak se k němu dostat.

Můžete vyzkoušet ubytování v Dubai Youth Hostel, Dream Palace Hotel, easyHotel Dubai, nebo Gulf Pearl Hotel. U všech se jedná o slušné ubytování v ceně okolo 50 dolarů za noc.

Střední třída

Nabízí přijatelný kompromis mezi cenou a pohodlím.

Ramada Jumeirah Hotel – nedaleko od pláže se skvělým výhledem, několika restauracemi, střešním bazénem s lehátky.

Ascot Hotel – nabízí za cenu 180 AED kvalitní ubytování s ruskou, irskou a thajskou restaurací.

Express by Holiday Inn-Dubaj Internet City – byl otevřen v roce 2007, takže se jedná o moderní hostel s všudypřítomným internetem a tělocvičnou. Výhodou tohoto hotelu je blízkost k nákupnímu centru Mall of the Emirates a k hotelu Burdž al-Arab.

Manhattan Avenue Hotel – je příjemný hotel s bazénem, tělocvičnou a několika restauracemi. Cena začíná na 400 AED za jednolůžkový pokoj.

Rose Rayhaam by Rotana – skvělá lokalita na hlavní dubajské třídě, nedaleko od pláží s krásným výhledem z vyšších pater na Dubaj, nedaleko stanice metra Financial Center.

Nejlepší hotely

Nebyla by to Dubaj, kdyby nenabízela zejména luxus, proto se podíváme také na několik ze zástupců nejvyšší třídy.

Atlantis Palm Jumeirah – velký komplex na uměle vybudovaném ostrově Palm Jumeirah obsahující aquapark, potápěčské centrum a akvária s delfíny. Nespočet restaurací a nejrůznější třídy apartmá jsou samozřejmostí. Cena začíná na 895 AED za noc.

Grand Millennium Dubai – je moderně zařízený hotel ze známého řetězce. Obsahuje například také lázně. Cena začíná na 550 AED.

Armani Hotel Dubai – nachází se v nejvyšší budově na světě Burdž Chalífa.

Dál je zde samozřejmě také známý Budrž al-Arab a mnoho dalších hotelů, které se všechny ani nedají vyjmenovat. Předtím než si nějaký hotel vyberete, tak si o něm najděte ohlasy na internetu a prakticky nemůžete udělat chybu.

Galerie

  • Foto z Dubaje
  • Foto z Dubaje
  • Dubaj