Obyvatelé v Dubaji

V Dubaji žije 2 106 177 obyvatel (stav v roce 2013), z toho 67% mužů a 33% žen. Rodilí Arabové jsou ovšem ve výrazné menšině, v populaci jich je asi 15% a zbytek jsou přistěhovalci povětšinou z Asie, zejména z Indie (51%), Pákistánu (16%), Bangladéše (9%) a z Filipín (3%), další čtvrtina obyvatel má původ v Iránu. Průměrný věk je asi 27 let.

Právě díky přistěhovalcům je v Dubaji tak velký nepoměr mužů a žen. Muži jezdí do Dubaje pracovat jako dělníci na stavbách a vydělané peníze posílají domů rodině. Nearabské ženy většinou pracují v hotelech.

Dubajští Arabové sami sebe označují jako vyšší kastu oproti Arabům například z Egypta a jiných zemí. Naprostá většina Arabů patří mezi elitu dubajské společnosti, mají například podíly ve firmách, protože pokud si chce zahraniční subjekt založit v Dubaji firmu, musí být jako společník alespoň jeden dubajský občan. Taktéž je to i s přistěhovalci – pokud chce někdo v Dubaji pracovat, tak se za něj musí zaručit místní, který má za něj pak zodpovědnost. Za to dostává na oplátku určité procento z platu přistěhovalce.

V Dubaji funguje mnohoženství. Arabové tedy mohou mít více manželek, ovšem pod podmínkou že se musí o všechny rovnocenně postarat.

Galerie

  • Foto z Dubaje
  • Foto z Dubaje
  • Dubaj