Nákupy v Dubaji

Pokud rádi nakupujete, tak si Dubaj velice oblíbíte. Dubaj nabízí prakticky všechno zboží jaké lze koupit, kromě toho že zde naleznete všechny světové obchodní řetězce, tak máte k dispozici také místní trhy a obchody.

V Dubaji se skvěle nakupuje elektronika, zlato, šperky a textil. Jedinou nevýhodou může být standartní jev v této části země a to že obchody nemají sklady a když, tak velmi omezené. Zboží je dostatek, ale pokud je o něco zájem tak se to vyprodá, což se týká především novinek z oblasti elektroniky.

Trhy

Pokud dáváte přednost autentickému nakupování, tak jistě využijete místní trhy.

Gold Souk

Je historický trh, který je starý prakticky jako Dubaj sám. Lidé kteří na tržiště přijdou jsou velmi překvapeni množstvím zlata. Zlato je zde skutečně všude, pokud budete v Dubaji, tak nesmíte tohle místo vynechat i když se půjdete jen podívat. Ceny se zde smlouvají a prodává se na hmotnost. Proto pokud půjdete nakupovat, tak si dobře předem zjistěte aktuální světové ceny zlata, protože obchodníci jsou schopni vás během mžiku ukecat na navýhodnou cenu. Ale jsou zde i pobočky řetězců a tam je nakupování bezproblémové.

Spice Souk

Spice Souk je stejně jako Gold Souk historický trh a prodává se zde koření všeho druhu. Najdete zde obrovské množství prakticky čehokoliv na co si vzpomenete.

Nevýhoda tržišť je to, že jsou velice horké a málo klimatizované. Vzduch je zde opravdu úmorný a člověk se zapotí během mžiku, proto si při návštěvě oblečte odpovídající oblečení (vzdušné, chladné). Tržiště jsou běžně navštěvovány turisty a místní jsou zvyklý, avšak i tak nezapomeňte na vhodné oblečení, ať nevzbuzujete nevítanou pozornost. Pro ženy je vhodná kombinace zahalených ramen, bez výstřihu a dlouhé kalhoty.

Obchodní centra

Pokud dáváte přednost pohodlnému nakupování, tak jistě využijete nepřeberné nabídky obchodních center.

Dubai Mall – je největší nákupní centrum na světě, obsahuje 1200 obchodů světových řetězců a je hned vedle mrakodrapu Budrž Chalífa. V nákupním centru je také zimní stadion a akvárium.

Mercato – je působivé obchodní centrum zanesené do atmosféry Itálie, Francie a Španělska. K dispozici je i sedmi sálové kino.

Mall of the Emirates – má přibližně 200 obchodů, kino, lyžařský areál a spousty více či méně luxusních restaurací. Uvnitř centra je i supermarket Carrefour.

V Dubaji je samozřejmě také spousta dalších obchodních domů a prakticky každý hotel má přímo v areálu, nebo v blízkosti nákupní možnosti. Všudypřítomné jsou i restaurace a různé fastfoody.

Galerie

  • Tržiště Gold Souk
  • Tržiště Spice Souk
  • Interiér centra Dubai Mall