Lyžování v Dubaji

Vítejte ve slunečném ráji, na kraji pouště a užívejte si lyžování. Zní to zvláštně, avšak v Dubaji je to možné.

Krytý, 22500 metrů čtverečních velký lyžařský areál Ski Dubai se v Dubaji nachází v jednom z největších nákupních centrech na světě, v Mall of the Emirates.

Areál nabízí 5 svahů rozdělených podle obtížnosti, výškové převýšení je 85 metrů a nejdelší černá sjezdovka je dlouhá 400 metrů. K dispozici je také koryto pro snowboardisty. Na vrchol sjezdovky vás vyveze čtyřsedačková lanovka, nebo vlek, který se ničím neliší od těch, které znáte z klasických sjezdovek.
V polovině svahu stojí také restaurace s výhledem na celý areál a s dětmi můžete využít 3000 metrů čtverečních velký snowpark, ve kterém je sáňkařská dráha, sněhová jeskyně, skluzavka, místo pro dělání sněhuláků a nebo vyhlídková věž.
Důmyslný izolační systém udržuje v celém prostoru je teplotu okolo -2° Celsia

Provozní informace

Otevírací doba:
Neděle – Středa: 10:00 – 23:00
Čtvrtek: 10,00 – do půlnoci
Pátek: 09.00 – do půlnoci
Sobota: 09:00 – 23:00

Vstupné: (1 AED je v přepočtu 6,64 Kč - kurs ČNB k 23.3.2015)
Sjezdovka (dvě hodiny): Dospělý 200 AED, dítě 170 AED.
Celodenní vstupné na sjezdovku: Dospělý 300 AED, dítě 275 AED.
Skříňka stojí 25 AED a 20 AED je vratná záloha na klíč. Dětská cena je určena pro návštěvníky s tělesnou výškou do 120cm.

Vstupné zahrnuje vypůjčení zimního vybavení – bunda, kalhoty, lyže, lyžařské boty, snowboard, snowboardové boty, lyžařské hůlky, jednorázové ponožky a přilbu pro děti.

Z hygienických důvodů není možné půjčit čepici a rukavice, ty si musíte koupit přivézet z domova na zakoupit v obchodě, který je v areálu.

Předtím než budete moci vstoupit na sjezdovku budete muset prokázat lyžařské dovednosti, v případě že jste začátečníci, tak můžete absolvovat placený lyžařský výcvik pod vedením profesionálních instruktorů.

Galerie

  • Foto z Dubaje
  • Foto z Dubaje
  • Dubaj