Letenky do Dubaje


Linka od Emirates Airlines

Letadlo na této lince létá jednou denně. Doba letu z Prahy do Dubaje činí 5h 45min a z Dubaje do Prahy 6h 20min. Nejlevnější zpáteční letenka stojí 8 400 Kč podle zvoleného data. Momentálně na lince létá letadlo typu Boeing 770-330ER, což je letadlo které poskytuje dostatek komfortu i v economy třídě. Samozřejmostí na letu je poskytnuto chutné teplé jídlo, komfortní sedadla a nebo třeba zábavní systém (filmy, hudba, průběh letu,...) Rezervace a informace hledejte na oficiální stránkce www.emirates.com.

Linka od SmartWings

Česká letecká společnost Travel Servis, provozující pravidelné lety pod obchodní značkou SmartWings, létá z Prahy do Dubaje jednou denně. Zpáteční letenka momentálně vychází na 7 600 Kč. Doba letu z Prahy do Dubaje činí 6h, z Dubaje do Prahy 6h 50min. Rezervace a informace hledejte na oficiální stránkce www.smartwings.net.

Linka od flydubai

Dubajská nízkonákladová společnost flydubai nabízí lety z Prahy do Dubaje 4x týdně (út, čt, pá, ne). Zpáteční letenka stojí 7000Kč. Doba letu je 5h 55min, z Dubaje do Prahy pak 6h 35min. Informace o letech a rezervace naleznete na www.flydubai.com.

Letiště v Dubaji

Letiště oficiálně nazývané Dubai International Airport (Kód IATA: DBX) je hlavní dubajské letiště, domov letecké společnosti Emirates Airlines a důležitým uzlem letecké dopravy na Blízkém východě. Počty cestujících, kteří ročně letištěm projdou, se neustále zvyšují. V roce 201 se stalo nejvytíženějším letištěm pro mezinárodní osobní přepravu na světě. Dubajské letiště je jedno z nejlépe hodnocených letišt na světě, nabízí spoustu prostoru k trávení času, značný počet restaurací, obchodů a salonků leteckých společností.

Nejnovější terminál 3 otevřený v roce 2008 využívá pouze společnost Emirates, stál 4,5 milionů dolarů a se svoji rozlohou 1 185 000 metrů čtverečních je největší budou na světě. Pokud poletíte se SmartWings, nebo jinou leteckou společností z Evropy, tak budete nejspíš využívat terminálu 1.

Letecká společnost Emirates

Emirates je státní aerolinka Dubaje a největší letecká společnost na Blízkém Východě. V současnosti je to také jedna z nejlépe hodnocených leteckých společností. Vyniká komfortem ve všech třídách - pohodlné sedačky, většina letadel má zábavní systém u všech sedadel, výborné jídlo na palubě, nápoje,... Pro ty bohatší nabízí v letadlech first class třídu kde má každé sedadlo vlastní suite, koupelnu, jídlo na přání a další služby.

Emirates aktuálně vlastní 144 letadel a letá prakticky do celého světa. Spousta lidí si myslí že Emirates funguje z dotací od Dubaje, avšak pravdou je že se jedná o jednu z nejziskovějších aerolinek, která prosperuje i přes značné investice do flotily letadel.

Galerie

  • Letadlo Emirates
  • Terminál 3 dubajského letiště (autor: Diligent)
  • Letadlo Emirates