Jídlo a alkohol v Dubaji

Z místních specialit musíte ochutnat Shawarma, což je arabská obdoba hamburgeru. Prodává se prakticky všude a je velice levná, stojí asi 5 AED. Je to maso připravované na rotačním grilu, nakrájené na plátky a vložené do pity se zeleninou a dresingem.

V Dubaji mají pobočky světové fastfoody jako KFC, McDonalds, Starbucks, Chillis,…

K dispozici já samozřejmě také množství klasických restaurací nejrůznějších stylů a cenových tříd. Platí, že v Dubaji se nají každý, je zde dostatečný výběr a dá se najíst za přiměřené ceny (do 20 AED).
Pokud ale chcete vyprázdnit peněženku, můžete navštívit restauraci v některém z luxusních hotelů, kde není problém zaplatit za jídlo i několik tisíc korun.

Alkohol v Dubaji

Dubaj má jakožto muslimská země co se týče alkoholu velice striktní pravidla. Alkohol se prodává pouze v provozovnách, které na to mají licenci. Jedná se většinou o hotelové podniky, ale i některé restaurace a noční kluby. Do barů a klubů jsou vpouštěni pouze lidé starší 21 let, takže pokud vypadáte mladě, vezměte si sebou nějaký doklad který prokáže váš věk.
Alkohol se také neprodává v období náboženských svátků a při ramadánu se prodává pouze v noci (což platí i pro turisty).

Pít alkohol na veřejnosti je nelegální, stejně tak při řízení auta platí nulová tolerance. Trestem je tučná pokuta a několikaměsíční vězení, takže určitě nezkoušejte experimentovat.

Galerie

  • Foto z Dubaje
  • Foto z Dubaje
  • Dubaj