Hotel Burdž al-Arab

Hotel Burdž al-Arab (Burj Al Arab v arabštině „Věž arabů“) je nejluxusnější hotel v Dubaji a na celém světě. Ačkoliv má oficiální stupnice maximálně pět hvězdiček, tak se sám hotel prohlásil za sedmihvězdičkový.

Burdž al-Arab byl projektován podle tvaru plachetnice a byl otevřen 1. prosince 1999. Hotel je se svou výškou 321 metrů druhým nejvyšším hotelem na světě a je o několik metrů vyšší než Eiffelova věž v Paříži. Ačkoliv měla budova stát původně přímo na pobřeží, později bylo rozhodnuto jej umístit kvůli zachování prestižní pláže na umělý ostrov.

Burdž al-Arab se dá označit také jako zlatý hotel, neboť zlato je zde společně s drahými kameny prakticky všude a luxus podtrhuje také fakt, že jako host máte non-stop k dispozici limuzíny Rolls-Royce a BMW s řidičem.

Hotel má celkem 10 restaurací a každá je svým způsobem výjimečná. Například Al Mahara má uprostřed obrovské akvárium s mořskými živočichy, Skyview Bar ve výšce 200 metrů nad mořem nabízí skvělý výhled na Perský záliv, Juna Lounge je jedinečné místo s nejkvalitnější whisky a kubánskými doutníky a Junsui nabízí asijské speciality v překrásném japonském prostředí.

Zejména pro vyvolené

Co našince bohužel může odradit je vysoká cena za ubytování a striktní platební požadavky, jako zaplacení plné ceny ihned při rezervaci a nemožnost storna. Avšak za tutu cenu dostanete i v tom nejlevnějším apartmá k dispozici velkou pohodlnou postel, luxusní koupenu s vířivkou, počítač, fax, dva bary, šatnu a mnoho dalšího.

Pokud se ale nespokojíte jen tak s něčím, tak je vám k dispozici panoramatické apartmá, které vám ve dvou patrech nabízí nejlepší výhled na celý perský záliv, několik ložnic, vlastní barový pult, toaletu pro hosty a třeba i šatnu.
A pokud chcete víc, tak můžete využít také dvoupatrové diplomatické apartmá, kde máte vlastní knihovnu, 4 ložnice s manželskou postelí a dvě hlavní ložnice s vlastní luxusní koupelnou.
Pokud ovšem nemáte stále dost, tak na vás čeká prezidentské apartmá s prostorným obývacím pokojem s barem, s recepcí, se salonkem a dvěma hlavními ložnicemi s vlastní mramorovou koupelnou.

Chcete ještě víc? Tak pro vás je připraveno Royal apartmá, kde máte k dispozici veškerý luxus jaký si jen člověk může přát. Ve dvou patrech je připravena recepce, salonek, knihovna, velká ložnice s vlastní koupenou, lázeňská vana a hlavní ložnice s rotující postelí. Samozřejmostí je mramorové a zlaté schodiště, vlastní výtah, soukromé kino, koberce z leoparda, nebo třeba mahagonový nábytek.

Galerie

  • Hotel Budrž al-Arab
  • Interiér hotelu
  • Restaurace Al Mahara