Bezpečnost v Dubaji

Dubaj je velmi bezpečné místo, ale stejně jako v dalších velkých světových metropolích je dobré se mít na pozoru. Obecně je dobré hlídat si tašku, nebo peněženku na přeplněných náměstích a to zejména v chudších částech města. Zde platí, že je třeba dodržovat zásady zdravého rozumu a pokud je budete dodržovat, tak budete v bezpečí a nehrozí Vám prakticky žádné nebezpečí – nemávejte tedy na ulici s penězi, nechoďte s otevřenou kabelkou,… zkrátka normální chování které známe z domova.

Od kriminální činnosti v Dubaji odrazují velmi tvrdé postihy a nekompromisní přístup úřadů, například za krádež se běžně seká ruka, za násilné skutky se provádí kamenování, či bičování. Velmi tvrdé postihy jsou zde za držení drog, pašování alkoholu, nebo i za držení pornografie.

V Dubaji se tedy nemusíte obávat nebezpečí, avšak je třeba se řídit zákony, protože tak jak hrozí tresty místním, tak platí i pro turisty.

Pečlivě si přečtěte stránku Čeho se v Dubaji vyvarovat.

Policie

V Dubaji je okolo 15000 policistů a stejně jako kdekoliv na světě je poznáte snadno, nosí olivově zelené oblečení a zmavě zelený baret. Narozdíl od jiných arabských zemí sebou nenosí většinou samopal, protože si dubajská policie zakládá na vysoké úrovni a také používá nejmodernější technologie, jako digitální otisk prsů a snímání oční duhovky.

Galerie

  • Policejní auto
  • Policejní auto na pláží